Szlak Kulinarny Śląskie Smaki

Autor:
Agnieszka ŚOT
Data publikacji:
12 Listopad 2020
Odsłuchaj tekst

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”®

Kuchnia śląska jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych kuchni regionalnych w Polsce. Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”® biegnie przez teren całego województwa śląskiego. Na Szlaku znajdują się restauracje serwujące tradycyjne dania regionalne w ich lokalnych odsłonach. W menu restauracji znajdziemy także specjały kuchni beskidzkiej, jurajskiej, czy zagłębiowskiej. Zalewajka, beskidzkie placki z blachy ze szpyrkami (skwarkami), czy serula (rodzaj żuru na maślance), to tylko niektóre z ponad 100 dań regionalnych jakie serwują restauracje na Szlaku.

 

Szlakiem Kulinarnym „Śląskie Smaki”® zarządza Śląska Organizacja Turystyczna.

Więcej na www.SlaskieSmaki.pl

 

Obecnie na Szlaku znajduje się 26 restauracji:

  • Browar Czenstochovia - Częstochowa, www.czenstochovia.pl
  • Restauracja Pod Ratuszem - Częstochowa, www.restauracjapodratuszem.eu
  • Zajazd Hetman - Kroczyce, www.zajazdhetman.pl
  • Restauracja Szyb Maciej - Zabrze, www.szybmaciej.pl
  • Lobby Bar (Hotel Vienna House Easy Katowice) - Katowice, www.vi-hotels.com/pl/angelo-katowice/
  • Restauracja Kuchnia Otwarta (Hotel Park Inn by Radisson) - Katowice, www. kuchniaotwarta.eu
  • Restauracja Moodro - Katowice, www.moodro.pl
  • Restauracja Dwór Bismarcka - Mysłowice, www.dworbismarcka.pl
  • Cukiernia Cichoń - Ornontowice, www.cukierniacichon.pl
  • Restauracja Pod Prosiakiem - Tychy, www.podprosiakiem.pl
  • Restauracja OSW Stodoły - Rybnik, www.stodoly.pl
  • Restauracja Smak Regionu - Pawłowice, www.smakregionu.com
  • Restauracja Zacisze - Pszczyna-Brzeźce, www.restauracjazacisze.eu
  • Karczma Wiejska - Jankowice k. Pszczyny, www.karczmawiejska.pl
  • Restauracja Frykówka - Pszczyna, www.frykowka.pl
  • Karczma Rogata - Bielsko-Biała, www.rogata.pl
  • Restauracja Zagłębie Smaku (Hotel Holiday Inn Dąbrowa Górnicza) - Dąbrowa Górnicza, www.hidabrowa.pl
  • Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki - Wisła, www.olimpijczyk.wisla.pl
  • Restauracja Zielony Ogród - Zabrze, www.zielonyogrod-zabrze.pl
  • Restauracja SmaQ Food & Wine (Q Hotel Plus Katowice) - Katowice, www.qhotels.pl
  • Restauracja Liburnia (Hotel Liburnia) - Cieszyn, www.restauracjaliburnia.pl
  • Gospoda Złoty Garniec - Częstochowa, www.garniec.com.pl
  • Restauracja Leśna Perła - Rudziniec, www.lesnaperla.com
  • Restauracja Hotel Opera (Hotel Opera) - Tarnowskie Góry, www.operahotel.pl
  • Restauracja Collina - Zbrosławice, www.collina.pl
  • Restauracja Poziom+ Food & Wine (Hotel Diament Plaza Gliwice) - Gliwice, www.restauracja-poziom.pl

żur

Wyświetlenia:  0
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)